Ahoj, kamaráti !

Webmajstri:
 Skorka Zita, Lovász Anett, Kiss Andrea,
Kovács Tímea, Dankó Pál.

Laluska Szabina, a szlovák iskola 1.a osztályos tanulója vagyok, nagyon jól érzem itt magam. Sokszor eszembe jutnak az óvódás társaim és az óvónénik, akiktől Orosházán elbúcsúztam. Most Kardoson lakunk: anyukám, apukám, az öcsém és én. Anyukám hoz el bennünket mindennap az iskolába és az óvodába.
Szilvi néni és Marika néni megengedték szeptember és október hónapban, hogy behozzuk az iskolába kedvenc játékainkat. Hát a lányok elhozták a babáikat, amelyek sírnak, nevetnek, beszélnek helyettünk is. A szünetben kint sétálunk az udvaron, mert a babáknak friss levegőre van szükségük.
21-en vagyunk az osztályban. Kedvenc óráim közé tartozik a szlovák óra, ahol berendezzük képekkel az osztálytermet, mint egy zöldség- és gyümölcsöskertet, házunkat. Képeket színezünk, így megtanuljuk a színeket, dalokat tanulunk, tornázunk.
Szlovákul be is tudunk mutatkozni már:

Volám sa Szabina Lalusková.
Mám osem rokov.
Chodím do prvej triedy.
Bývam na Kardoši.

Az osztály előtt, kedvenc babámmal.

A babákat a szünetben meg kell sétáltatni.

A szünet nagyon jó, csak ne lenne ilyen hideg.

Ez az osztályunk.

Dobrú chu vám prajem! - hovorí