Játszva tanulni

Örömmel vették birtokba a gyerekek azokat a szabadulószobákat, amelyek intézményünk kollégiumi részén kerültek kialakításra. Tanítási órákon, szabadidős és szakköri foglalkozásokon kicsik és nagyok egyaránt használhatják őket. A diákokra váró feladatokat, amelyek elsősorban kreativitást, együttműködést, logikus és problémamegoldó gondolkodást igényelnek tőlük, az őket tanító pedagógusok állítják össze. Az ide tervezett foglalkozások helyettesíthetnek gyakorló, ismétlő, fejlesztő vagy akár összefoglaló órákat is. Alsó és felső évfolyamos tanítványaink játékos formában, közösen, egymásra figyelve, egymással kommunikálva oldották meg a már tanult tananyagokhoz kapcsolódó első próbafeladatokat. Nagyon örültek, mikor a rendelkezésükre álló időn belül sikerült megtalálniuk a szoba ajtaját nyitó kulcsot. Jól érezték magukat ezekben a fiatalosan berendezett, különleges és természetesen biztonságosan kialakított új játékterekben.

Tomasovszkiné Dányi Csilla

Ha a videó nem látható, mert böngészője nem támogatja a HTML5 formát, frissítse a legújabb verzióra a böngészőjét.