A szarvasi iskolakert a legszebb

A szarvasi szlovák iskola tanulói már három éve gondozzák kertjüket tanáraik vezetésével.
Az idei nyár cseppet sem kedvezett a zöldség termesztésnek, de a virágos kerteknek sem. Iskolánk kollektívája még sem adta fel a kertészkedésbe vetett hitét. Már kora tavasszal gondosan előkészítették a vetemények, palánták ágyásait.

Iskolakerti alapozó program

Az ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM Iskolakerti Alapozó Alprogram fő támogatója az Agrárminisztérium, szakmai lebonyolító szervezete az Iskolakertekért Alapítvány.
Az Iskolakerti Alapozó Alprogramnak eddig 3 üteme valósult meg, összesen 167 intézmény részvételével, több mint húszezer gyermek elérésével.

Práce v záhrade na začiatku jari

Čoskoro  opäť je tu jar, čas na obnovy prírody. Pri obdivovaní farebných kvetov, ktorých cibule sme vysadili na jeseň, nás však už čaká práca. Nie je náhoda, že jar je jedným najobľúbenejším obdobím v živote malých záhradkárov,  lebo počas práci im dáva veľa zábavy vonku na slnku.

Nyár az iskolakertben

Gyakran nyílik tankertünk kapuja a nyári szünidő ideje alatt is. A vakáció beköszöntével kisebb - nagyobb, a kikapcsolódást és a természetet kedvelő csoportok keresik fel az iskolakertünket azért, hogy aktív részesei legyenek a kertben zajló természeti csodáknak.

Országos Iskolakert-fejlesztési Program

Az iskolakert indítását az Országos Iskolakert-fejlesztési Program, Iskolakert Alapozó Alprogram tette lehetővé 2019-ben, a szükséges eszközök biztosításával és szakmai segítségnyújtással.
A képre kattintva, majd az egérgomb nyomvatartásával, 3D-ben nézheted meg a kertet.

Offline vagyok - kinn vagyok a kertben

Akár ezzel a gondolattal is posztolhatta volna a reggelét az a tíz-tizenkét fős lelkes csapat, aki kerti munkálatokra érkezett a szarvasi szlovák iskola gyakorló kertjébe a napfényes májusi napon.
Az online órák mellett igazán üdítően hatott felnőttre, gyerekre egyaránt a két kolléganőnk