A 20. Töknap az óvodában

Hagyományainkat követve, az őszi betakarítási munkálatokhoz kapcsolódva, ismét megrendezésre került óvodánkban a Tök-nap, immár 20. éve. 2003-ban, mikor a Szlovák Óvoda felújítására került sor, született az ötlet erről a töretlen népszerűségnek örvendő családi napról.
„Legyen ez egy tök jó nap!” - így indult és azóta is jól működik a Chován Kálmán Művészeti Iskola Zenei tagozatának közreműködésével.

Állatok Világnapja a Szlovák Oviban

Ehhez az alkalomhoz kapcsolódóan 2023 október 5-én a szlovákiai Losonc pedagógia szakos középiskolásaival együtt örülhettünk a nap szenzációjának, a szarvasi Kutyakiképző Iskola bemutatójának. Ennek során jó példát láthattunk a kutyák és gazdáik bizalmon alapuló kapcsolatára és az egymás iránti feltétel nélküli szeretetére, ragaszkodására.

Töknap az óvodában 2022 - Deň tekvíc v Slovenskej materskej škole

Tekvicový muffin, tekvicovo-kokosové guľky, tekvicový závin, tekvicové palacinky, tekvicové keksy, tekvicová piškota, tekvice na pečenie či tekvicové jadierka sú len pár z palety tekvicových jedál, ktoré sa nahromadili z dobrovoľnosti aktívnych rodičov, ktorí sa zúčastnili 23. septembra na dvore Slovenskej materskej školy tekvicového dňa.

Kirándulások a Szlovák Óvodával 2021

Óvoda csoportjaink vidám kiránduláson vettek részt.

Bemutatkozik a Szlovák Óvoda 2021

Óvodánk a munkájába enged bepillantást Zoli bohóc irányításával a következő videó.

Ballagás az óvodában

2020. június 4.-én ünnepélyes búcsúval köszöntek el ballagó óvodásaink, társaiktól. Többségük az intézmény iskolájában folytatja tanulmányait, így nem kellett végleg elbúcsúzni ottmaradó barátaiktól. Bizakodva tekinthetnek az elkövetkező évek felé, hiszen a megszokott környezetben és a jól ismert követelményekkel kamatoztathatják az eddigi ismereteiket.