A 20. Töknap az óvodában
Hagyományainkat követve, az őszi betakarítási munkálatokhoz kapcsolódva, ismét megrendezésre került óvodánkban a Tök-nap, immár 20. éve. 2003-ban, mikor a Szlovák Óvoda felújítására került sor, született az ötlet erről a töretlen népszerűségnek örvendő családi napról.
„Legyen ez egy tök jó nap!”
- így indult és azóta is jól működik a Chován Kálmán Művészeti Iskola Zenei tagozatának közreműködésével. A „szlovákos” zeneiskolás gyereke hangszerbemutatója, zenélése kezdi a délutánt, majd tökfaragásra, töklámpás készítésre kerül sor, ahol szülő-gyermek együtt munkálkodik. Versengenek, kié lesz a legkreatívabb alkotás, kész tervekkel érkeznek. A tökmagok sem vesznek kárba, összegyűjtve később megpirítjuk. A munka közben a szülők által, sütőtök felhasználásával készített különleges és igen változatos süteményeket kínálunk.
Nem maradhat el az udvari kemencénkben a tök sütés sem. Ilyenkor reggel óta finom sülttök illat terjeng az intézményben.
A sütést szülői összefogással valósítottuk meg, a rőzsegyűjtésbe, a kemence kifűtésébe, a tök tisztítás munkálataiba sokan bekapcsolódtak.
A nap fénypontja a sötétedéskor meggyújtott mécsesek, a kivilágított töklámpások sokasága, melyek alig férnek el az óvoda teraszán, vidám, meleg hangulatot árasztva.
Ezzel a nappal óvodánkban is visszavonhatatlanul beköszöntött az ősz!