Iskolánkban az 1949/50–es tanévben kezdődött el az oktató-nevelő munka. A nagy elődök egyik legfontosabb célkitűzését követjük mi is: az itt élő szlovák nemzetiség nyelvének és kultúrájának ápolását, megőrzését, a felnövekvő nemzedékre való örökítését.
Másik rendkívül fontos feladatunknak tekintjük, hogy tanulóinknak magyar nyelven is olyan alapműveltséget, versenyképes tudást biztosítsunk, ami képessé teszi őket bármely középiskolában a tanulmányok zökkenőmentes folytatására.
1988-tól intézményünkben ezért két nyelven folyik az oktatás.

A szlovák nyelv – és irodalom tantárgyon kívül a nemzetiségi népismeret, az osztályfőnöki órák, a rajz, a technika és a testnevelés oktatása történik szlovák nyelven. A többi tantárgyat a heti óraszám felében, matematika esetében pedig negyedében tanítjuk így.
A szlovák nyelv – és irodalom tantárgy tanítása az évek során átalakult, ez lehetővé tette, hogy olyan gyerekek is felvételt nyerjenek intézményünkbe, akik ugyan nem szlovák nemzetiségűek, de a szlovák nyelv tanulását igénylik.

Nyolcadik osztály végén a tehetséges tanulók középfokú nyelvvizsgát tehetnek szlovák nyelvből, ami növeli esélyeiket a főiskolai, egyetemi felvételinél, s a későbbi elhelyezkedésnél.
A szlovák nyelv tanulása mellett – az esélyegyenlőséget szem előtt tartva – negyedik osztálytól biztosítjuk tanulóink számára az angol nyelv tanulását is. A nyelvtanítás során arra törekszünk, hogy modern, a tanulók számára vonzó módszereket és eszközöket alkalmazzunk.