Nem csak a szlovák nyelv oktatására fordítunk nagy gondot, ugyanolyan fontosnak tartjuk más tantárgyak esetében is a tanulók alapkész-ségeinek fejlesztését, hátrányainak csökkenté-sét, olyan alapműveltség biztosítását, melyre mindenkor építeni lehet.

Felzárkóztató foglalkozások, tehetséggondozás, felvételi előkészítő foglalkozások állnak e cél elérésének szolgálatában.
A lehetőségek gazdag tárháza várja diákjainkat szabadidejükben is: szaktárgyi szakkörök, különböző kézműves foglalkozások, agyagozás, báb, társastánc.
A feladatok megvalósítását jó személyi és tárgyi feltételek segítik. 2001-ben 720 millió forintos támogatással teljesen újjáépült az intézmény. Tágas belső tér, esztétikus termek, modern felszerelés várja a hozzánk érkezőket. Az oktatást, önművelődést korszerű, kétnyelvű könyvtárunk szolgálja. Az informatikát jól felszerelt szaktanteremben, magas színvonalon oktatjuk.