A sportnak, testedzésnek is megfelelő fontosságot tulajdonítunk, tornaterem, kondicionáló terem áll rendelkezésre.

Lehetőség van síelésre, korcsolyázásra és úszásra is.

Vállalkozunk arra, hogy rendszeresen megmérettetéseken, versenyeken ve-gyünk részt, s hangsúlyt helyezünk a pozitív teljesítmények elismerésére, a teljesítmények, eredmények növelésére.
Intézményünk jelenleg a következő szolgáltatásokat tudja nyújtani:

• Folyamatos nyitva tartás, a gyermekek folyamatos felügyelet alatt vannak.

• A pedagógusokon kívül gondozónők is dolgoznak az intézményben, akik állandó ügyeletet tartanak.

• Kis létszámú osztályok, amelyek délután is külön-külön csoportot alkotnak egy-egy szakképzett pedagógus vezetésével, így a gyerekek biztosan felkészülnek a tanítási órákra.

• Egyedül ez az intézmény nyújt nemzetiségi iskolai képzést a városban.

• Viszonylag zárt, összetartó közösség alakult ki, ami csökkenti a gyerekek kallódásának, rossz társaságba kerülésének veszélyét.

• Nyári időszakban is nyitva tart az iskola hat hétig, napközis tábor üzemel.