Farsang az Óvodában

Végre eljött február 17-e, a minden gyermek számára nehezen várt nagy nap, a FARSANG napja. Lázas készülődés előzte meg a jelmezes télűzést, mind óvodai, mind iskolai szinten. Az óvódások jóval előtte feldíszítették a csoportszobáikat, az öltözőket, amitől a tél búcsút intett, egyenesen a vidám, színeivel lelkesítő tavasz felé.

Egy ritka látogatás iskolánkban

2011. május 23-án a Szlovák Köztársaság és a Magyar Köztársaság Oktatásügyért felelős államtitkárai és az őket kísérő delegáció látogatást tettek azokban a Békés megyei intézményekben, ahol szlovák nyelvű nemzetiségi oktatás folyik. Látogatási körútjuk első állomásaként a vendégek a szarvasi Szlovák Általános Iskola, Óvoda és Diákotthonba látogattak el.

ďalej >>

Töltöttkáposzta főzés és kolbász készítés

Ötödikes tanulóink és szüleik immár harmadik alkalommal vettek részt a városi szervezésű töltöttkáposzta főző és kolbász készítő versenyen. Az eddigi hagyományokat folytatva most is eredményesen szerepelt lelkes kis csapatunk. Tanulóink örömmel vettek részt már az előkészületekben is, a lányoknak köszönhetően gyorsan készült a finom töltöttkáposzta, bár a hús és az ízesítők összedolgozásában kicsit elfáradtak, kitartóan végezték el a káposztalevelek töltelékkel való megtöltését is.

Korcsolyázás Szentesen

Az iskola 3.a és 3.b osztályosai Liska Zlatica és Sinkáné Nyemcsok Erika osztályfőnökök vezetésével a testnevelés órát február 21-én Szentesen a fedett korcsolyapályán töltötték.

Hazaszeretet

Szép gondolatok olvasása mindig örömteli percet, kellemes pillanatot nyújthat. Ilyen pillanatot okozott nekem is nyolcadik osztályos tanítványaim fogalmazása a hazaszeretetről. Mintha érett, felnőtt emberek gondolatait olvastam volna. Mély érzésekről, őszinteségről, nyitottságról, de leginkább értelemről vallottak ezek az írások. Nagy elődök nyomdokaiba léptek, ezek a közel 14 éves gyerekek. Ki ne ismerné Petőfi Sándor, Ady Endre, József Attila vagy Radnóti Miklós vallomását a hazáról?

Fašiangy 2011

Slovenská základná škola v Sarvaši oslávila fašiangy po svojom. Oslavy sa niesli v modernom duchu. Vyučovanie bolo netradičné, lebo deti už od rána mali oblečené masky. Škola bola vyzdobená, ručne mažovanými plagátmi detí, balónikmi a papierovými girlandami. Všetci žiaci sa tešili na bohatý kultúrny program, ktorý začal už doobeda súažou masiek.

ďalej >>

Családi nap a szlovák oviban

Az előző évek hagyományaira alapozva az idén is megrendezésre került a Szlovák Óvoda méltán népszerű és sikeres családi rendezvénye, a TÖKNAP. Szeptember 23-án, pénteken gurították, húzták-vonták a kicsinyek ovijuk felé a sárgára és narancsszínűre érett, méretes, tökfejnek való terméseket..

Štátna filharmónia

Štátna filharmónia Košice aj tento rok zavítala na Dolnú zem. Pri príležitosti osláv Dňa Ústavy Slovenskej republiky, ktoré sa konali pod záštitou Generálneho konzula SR Štefana Daňa, dňa 14.septembra 2011, zahrali pozvaným hosom vo Vežkom evanjelickom kostole v Békešskej Čabe.

Az égbolt rejtelmei

Intézményükben 2011 szept.22-én és 28-án a 7-8. osztály tanulói valamint az érdeklődő kisebbeknek Frankó Pál Coronado P.S.T. Napvizsgáló távcsővel bemutatót tartott az iskola udvarán. Napvizsgáló távcsővel bemutatót tartott az iskola udvarán. A bemutatón kb. 100-120 tanuló valamint kb. 10-12 tanár vett részt.

Členovia slovenského PEN-klubu v SZŠ v Sarvaši

7.decembra 2011 do Slovenskej základnej školy v Sarvaši zavítala vzácna delegácia slovenských spisovatežov združených v sloven-skom PEN klube. Delegáciu viedol jej predseda Gustav Murín. Spolu s ním prišli Ján Ciger, Ján Čomaj a Raso Piško.

Medený kotlík

V septembri sa začína školský rok. Pripravujeme si školské potreby: knihy, zošity, peračníky. Pani učitežky zasa chystajú pre nás rozvrh hodín a všelijaké programy. Prvé zaujímavé zamestnanie sme mali hneď prvý týždeň, lebo slivky pomocou slnečných dní skoro dozreli. Museli sme sa ponáhža. V Kardoši v jednom rade okolo záhrady rastú slivky.